כמה זמן לוקח להכין סרטון תדמית?

השאלה הזו מורכבת ממספר רב של תשובות, במאמר זה ננסה להסביר לכם בצורה המפושטת ביותר שנוכל כמה זמן באמת לוקח להכין סרטון תדמית.

אז בואו נתחיל בבסיס…

יש הרבה סוגים שונים של אנימציות ולכולן יש שיטות שונות…

אנימציה קלאסית (מצויירת ביד), אנימציית דו מימד דיגיטלית ואנימציה תלת מימדית, אנימציה גרפית ואנימציית סטופ (פלסטלינה)

אצלנו בגלגו לדוגמא, אנו משתמשים בעיקר באנימציה דו מימדית ותלת מימדית.

בממוצע, תלוי באיזו פלטפורמה משתמשים, אנימציה נוצרת על בסיס 24 פריימים לשניה. משתמשים בדרך כלל ביצירה של 24 או 12 תמונות לשניה אחת.

בדרך כלל אנימטור מקצועי יכין 4 שניות של אנימציה קלאסית דו מימדית בשלושה ימים, אבל כמובן שיש הבדל ניכר בלעשות לדוגמא אנימציה של 20 לוחמים שנלחמים אחד בשני או שפן אחד שנותן כמה ביסים בגזר. לכן לרוב תשובה חד משמעית לכמה זמן לוקח לעשות סרטון תדמית קשורה בעיקר בתוכן של הסרטון.

 

סרטון תדמית לעסק

מה השלבים המעורבים ביצירת אנימציה לסרטון תדמית? 

 

תסריט מילולי: הבסיס של האנימציה, תיאור של מה יאמר על ידי הקריין או על ידי הדמויות.

תסריט ויזואלי: בסיס הציור של סרטון התדמית, תיאור ויזואלי של מה הדמויות יעשו או איך יראו, זוויות מצלמה ועוד.

עיצוב דמויות: סקיצות עיפרון שמהן מפתחים את המראה הסופי של הדמות כולל צבע וקווי איור ברורים יותר

עיצוב רקע: יכול לנוע בין רקע לבן או בצבע אחיד לבין סצינה שלמה של בית או יער או רחוב.

סטוריבורד: מן קומיקס מהיר רק ללא דיאלוג, שמראה בדיוק את מיקום או הפוזות של כל הדמויות בסצינה, מבוסס על סקיצות זריזות וזוויות מצלמה

אנימטיק: שלב מאוד חשוב בדרך ליצירת סרט תדמית. בעצם לוקחים את הסטוריבורד ומכינים ממנו וידאו, מוסיפים קצת סאונד של קריין ומוסיקה וממש אפשר לראות את סרטון התדמית פוסע את צעדיו הראשונים.

אנימציה : הזזת הדמויות, הדיבור שלהן, הבעות הפנים וכל מה שנותר בשביל ליצור סרטון תדמית יפהפה ובאיכות גבוהה.

 

לסיכום!

כששואלים אותנו "כמה זמן לוקח לעשות סרטון תדמית?" או "כמה סרט תדמית עולה?", אנחנו רוצים להיות הכי ברורים שאנחנו יכולים, לתאם ציפיות מול הלקוח כבר בשלבים הראשונים. זה מתחיל בעיקר בדוגמאות של סרטי תדמית מוכנים שהכנו, תיאום ציפיות לרמת גימור הסרטון שהלקוח רוצה ובכך מגיעים לעלות הסרטון ומשך הזמן שיקח לנו להכין אותו.

אם יש לכם תקציב קבוע מראש, זה לגמרי בסדר. אנחנו נשתמש בידע ובנסיון הרב שלנו ונתאים לכם רמת סרטון שתתאים בדיוק לכמות התקציב שלכם. ובכך זה יגדיר לכם את הרמה שתוכלו להשיג באותו תקציב נתון. כמובן שנעשה כל שביכולתנו לספק לכם את איכות העבודה הגבוהה ביותר שניתן להשיג בתמורה לתקציב שלכם.

אנחנו מקווים מאוד שכל המידע שכאן עוזר לכם להבין קצת יותר טוב כמה זמן לוקח להכין סרטון תדמית. אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכתובת : www.thegalago.co.il בתחתית העמוד.

מחכים לכם להרפתקאה המשותפת שלנו!

צוות גלגו.

פוסטים נוספים