לוגו ומיתוג לעסק

אצלנו בגלגו, שיווק זה הכל! אנחנו תמיד שמים את צרכי הלקוח בקדמת המסך מהשלב הראשוני של מיתוג העסק, ועד שלב יצירת לוגו לעסק. 

בתהליך המיתוג נייצר לוגו לעסק ופונט יעודי שמטרתם ליצור "חותם" ייחודי לכם ובכך לקדם את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

לוגו הוא אלמנט גרפי, ציור או טקסט מסוגנן שנוצר במטרה לסמל ולייצג גורם מסוים כמו ארגון, מוצר או חברה ובעזרתו הוא הופך להיות מזוהה עמו בתודעת הציבור.

בפועל, לוגו הוא מעבר לאלמנט גרפי- הוא הזהות של העסק שלכם.
לוגו לעסק נמצא למעשה בכל מקום- באתר האינטרנט של העסק, ברשתות החברתיות, במסמכים של העסק, על גבי מוצרים של העסק, על גבי מדי העובדים ועל ראש הבניין על פניו חולפים אלפי כלי רכב ביום.
אם הגעתם לכאן, אנו מניחים כי כבר יש לכם עסק או שאתם נמצאים בתהליך של הקמה ומיתוג העסק החדש שלכם.

הגיע הזמן ליצור נוכחות על ידי יצירת לוגו לעסק שלכם.

כאשר מדובר בלוגו, מדובר בכרטיס הביקור, הפנים של העסק שלכם.
על מנת להתחיל בתהליך עיצוב לוגו לעסק, נבצע יחד איתכם ניתוח של מגוון פרמטרים שישפיעו על נראות הלוגו, לדוגמא:
מה אני רוצה שהלוגו שלי ישדר? יוקרה / רצינות , אלגנטיות / פשטות ,FUN ?
מי קהל היעד שלי? ילדים, אמהות, רופאים?
מה אפשר להבליט בלוגו לעסק על מנת לבדל אותו מהמתחרים? אלמנטים ויזואליים מאפשרים ללקוחות לזכור את הלוגו לעסק ובכך לייצר מודעות גם לאורך זמן מרגע החשיפה.

על מנת להגיע לתהליך כמה שיותר מוכנים, מומלץ גם להתרשם ממגוון הלוגואים שאנחנו בגלגו עיצבנו לעסקים וכן לחפש השראה בלוגואים אותם אהבתם במיוחד בכל מקור אחר.

לאחר הניתוח נוכל להתאים בצורה מיטבית את הלוגו לאופי העסק, המיצוב הנדרש בשוק וקהל היעד אליו פונים.


רגע לפני שמתחילים בעיצוב לוגו לעסק, צריך להבין שלוגו הוא אחד האלמנטים הבולטים והמרכזיים בערכת המיתוג העסקי. המיתוג העסקי כולל בתוכו גם את אתר האינטרנט של העסק, עמודי העסק ברשתות החברתיות וכן החומר השיווקי שנשלח ללקוחות. על מנת לייצר מסר הוליסטי ונראות אחידה, הלוגו ושאר האמצעיים הגרפים צריכים לדבר באותה שפה גרפית- סגנון, צבעים, גופן ועוד.
לכן בתחילת תהליך יצירת לוגו לעסק יש לוודא שהלוגו משתלב בצורה נכונה בכלל אמצעי המיתוג הגרפיים, ואם יש צורך לבצע התאמות בלוגו עצמו או בשאר האלמנטים.

עוד אלמנט שיש להתחשב בו בתהליך יצירת לוגו לעסק הוא השימוש הסופי בלוגו- האם הלוגו צפוי להופיע רק באמצעים הדיגיטליים (באתר, ברשתות החברתיות) או גם על גבי אמצעים פיסיים- מכוניות, גאדג'טים, פריטי לבוש ועוד. גם כאשר משתמשים בלוגו באמצעים הדיגיטליים, חשוב להבין האם הוא יופיע על גבי תמונות צבעוניות, לדוגמא של מוצרים או באנרים. בהתאם לשימושים הצפויים בלוגו לעסק, בתהליך יצירת לוגו לעסק יש לבצע התאמה של צורת הלוגו הכללית, הצבעים בהם יש להשתמש ורמת הניגודיות אשר יאפשרו ללוגו לבלוט על גבי כל אחד מהלאמנטים בהם צפוי להופיע. לעיתים יש צורך במספר וריאציות של הלוגו, כאשר כל וריאציה מותאמת לשימוש ייעודי- למשל וריאציה עם רקע בהיר, וריאציה עם רקע כהה ובנוסף וריאציה ללא רקע כלל.  

לאחר ניתוח הצרכים הייחודיים לעסק, נגדיר יחד איתכם מהם הקווים המנחים לעיצוב הלוגו לעסק שלכם.
בשלב הבא נסקור מספר דוגמאות של לוגו לעסק המייצגים מספר סגנונות התואמים את הקווים המנחים.


בשלב הבא נגדיר מהי השפה הגרפית והאלמנטים הרלוונטיים שיופיעו בלוגו לעסק שלכם.
חשוב להדגיש כי על מנת לעצב לוגו לעסק נדרש ידע נרחב בסגנונות עיצוב ואומנות טרנדיים ועכשוויים.
מה שהיה טרנדי לפני שנה, יכול להיות כבר לגמרי לא רלוונטי היום.

השפה הגרפית סביבנו משתנה מיום ליום ומוכתבת על ידי טרנדים עולמיים הבאים לידי ביטוי בסגנון הפונטים, שפת האיורים, שילובי הצבעים ורמת המורכבות. כאשר מדובר בעיצוב לוגו לעסק אסור להשאר מאחור!

אנחנו בגלגו דואגים להתעדכן בטרנדים בתחום וליישם את כלל סגנונות העיצוב העכשוויים, וכאן בשבילכם על מנת לסייע בכל הפרטים הקטנים והגדולים בתהליך עיצוב לוגו לעסק.

כאשר מדובר בבעלי עסקים או חברות עבורם יוקרה הינו מסר מרכזי, עיצוב לוגו יוקרתי הוא אלמנט משמעותי בתהליך המיתוג העסקי. באמצעות יצירת לוגו יוקרתי לעסק, ניתן להעביר ללקוחות תחושה של יוקרה, רצינות, מקצועיות ואמינות. בנוסף, ניתן לייצר בידול בקרב המתחרים ומיתוג העסק כעסק "פרימיום". השפה הגרפית בה נבחר להשתמש במקרים אלה תהיה מוקפדת, נקייה ואלגנטית- שימוש בשפה זו מקושר באופן אסוציאטיבי למסרים של יוקרה, אמינות ואיכות.

עוד אין לכם לוגו לעסק?

עסק בלי לוגו הוא עסק ללא מיתוג. האם אתם בתור לקוחות הייתם פונים לעסק ללא לוגו, בעוד ששאר העסקים המתחרים שלו מציגים לפניכם שלל לוגואים מזמינים? בלי לוגו העסק שלכם נשאר מאחור ועלול אף להתפס  כחובבני ומיושן.
כיום, בעידן הדיגיטלי, האדם מוצא עצמו מוצף במידע המגיע מהמדיות השונות. על מנת לתפוס את הקשב שלו, על העסקים למצוא דרכים יצירתיות בהן יוכלו להתבלט ולייצר ערוץ תקשורת ישיר עם הלקוח. ברגע שנוצרת הזדמנות שכזו,על העסק להציג בפני הלקוח מידע כמה שיותר קליט, פשוט ומובן – לוגו לעסק עונה על כלל הדרישות הללו ולכן מהווה את אמצעי הצגת המידע המוצלח ביותר.
כאשר מדובר בעיצוב לוגו לעסק, מדובר ביצירת חלון ראווה עבור העסק ללקוחות, סימן ההיכר הבסיסי והמרכזי של העסק. לוגו איכותי מושך את העיניים, מייצר סקרנות בקרב הלקוחות, ומסייע במשיכת לקוחות חדשים.

יצירת לוגו לעסק רלוונטית לכל סוגי העסקים אך היא משמעותית אף יותר במקרה של עסק קטן.
במקרה של עסקים גדולים, עומדים לרשותם תקציבים גדולים המושקעים בכלל פעילויות השיווק- פרסום ברשתות החברתיות, בעיתונות בטלויזיה ואף בשלטי חוצות. לעומת זאת, לעסקים קטנים תקציב מוגבל ועל כן לרשותם עומדות הזדמנויות ספציפיות וממוקדות על מנת לייצר מודעות ופרסום לעסק. אחת הדרכים הבולטות לשיווק העסק הקטן היא פרסום בדיגיטל, בדגש על הרשתות החברתיות: על ידי המלצות, פוסטים, שיתופים, תיוגים ועוד. הדרך היחידה לבדל ולמתג את העסק היא על ידי הטמעה של הלוגו לעסק על גבי כל אחד מאמצעי הפרסום. ככל שהלוגו יקבל יותר חשיפות, כך תעלה המודעות וקהל הלקוחות ילך ויתרחב. יש להדגיש שבמקרים מסויימים הטמעת הלוגו מאפשרת בלעדיות וזכויות על המוצרים, שכן ללא הלוגו המוצרים אינם משוייכים לעסק ספציפי ומתחרים עלולים לעשות בהם שימוש.

כאשר מדובר במחיר עבור יצירת לוגו לעסק, מדובר על טווח מחירים ולא על מחיר אחיד, שכן בסופו של דבר מדובר על מוצר המותאם אישית לעסק ולצרכים הספציפיים שלו.  
באופן כללי, המחיר מושפע ממגוון פרמטרים: רמת הגימור, מורכבות, מספר האלמנטים ועוד.
בשלב תכנון הלוגו לעסק נציג בפניכם מספר אופציות בהתאם לפרמטרים החשובים לכם, כך שתוכלו לבחור בלוגו אשר עומד בכלל הציפיות שלכם, כולל ציפיות התקציב. תהליך התמחור הינו תהליך המתבצע בשקיפות מלאה עם הלקוח, כך שכל אלמנט בלוגו לעסק מתורגם בצורה מובנת וברורה לרכיב במחיר.

אז למה צריך לוגו ומיתוג לעסק?

לוגו הוא הפנים של המוצר, העסק או המותג. בעידן של היום, אלמנטים ויזואליים הם האמצעי המרכזי להעברת מידע אל הלקוח וליצירת בידול אל מול המתחרים. 

לוגו ברמה גבוהה המזוהה בצורה נכונה עם מטרות העסק יחד עם מיתוג נכון הם המפתח להצלחה- לקוחות יזכרו לוגו ושפה מיתוגית אם הם יסקרנו, ירגשו וידברו אליהם. 


בין לקוחותינו

בין לקוחותינו

שמרו על קשר

שמרו על קשר

צרו קשר

יש לכם שאלות?

בא לכם סתם לדבר?

אנחנו כאן

052-8673422

גלגו | עיצוב לוגו לעסק | הפקת סרטון תדמית | סרטון תדמית לעסק | הפקת סרטי תדמית

כל הזכויות שמורות לסטודיו Galago אנימציה וסרטוני תדמית ©