פיסול דיגיטלי להדמיות תלת מימד

פיסול דיגטלי בהפקת סרטים ובהדמיות תלת מימד הוא תהליך המתבצע בעזרת תוכנת פיסול ממוחשבת הנותנת למשתמש את האפשרות לפסל את הדמות בצורה המדוייקת והמציאותית ביותר. כלי הפיסול מאפשרים למפסל הדיגיטלי ליצור צלקות וקמטים ופרטים קטנים שתוכנות תלת מימד רגילות לא מאפשרות לעשות את זה בקלות. פיסול דיגטלי היא הטכניקה שגרמה להדמיות תלת מימד ודמויות תלת מימדיות לקבל צורה ריאליסטית יותר, דבר שלא נעשה בעבר בלי הכלים האלו. בכלים אלו משתמשים גם במשחקי המחשב או קונסולות התלת מימד, אך במשחקים הטכנולוגיה קצת אחרת, מוצאים מן מפה המכילה את כל הפרטים הכי קטנים של המודל ואותה מכניסים למודל בגרסתו הפחות איכותית, המפה הזו בעצם מכילה את ההצללות הדרושות כדי לגרום למודל הפחות איכותי להראות כמעט טוב כמו גרסתו בתוכנת הפיסול. טכניקה מרהיבה להדמיות תלת מימד וסרטי תדמית גם כן.

פיסול הדמיות מוצר

פיסול דיגיטלי הוא כלי הכרחי שמשתמשים בו כמעט בכל סרט קולנוע הוליוודי שיצא בעשור האחרון או שעתיד לצאת, תוכנת הפיסול הדיגיטלי הטובה בעולם כיום נקראית Zbrush, ובעזרתה הגיעו בשנים האחרונות לתוצאות מרהיבות עד כדי ריאליסטיות לחלוטין בסרטי הקולנוע. הצליחו ממש לפסל אנשים שנראו גם צעירים יותר וגם מבוגרים יותר והכל בזכות הלי התלת מימד הפיסולי.
כמו כן ניתן להשתמש בכלי הפיסול הדיגיטלי גם להדמיות מוצר, הדמיות תלת מימד וסרטי תדמית. כמובן שהחלטות אלו תלויות תקציב ושפה עיצובית.

מקור נוסף

פוסטים נוספים